تبلیغات
دانشجویان کامپیوترPNC Daily - گزارش ویروس های اینترنتی در هفته ای که گذشت
PNC Daily
PNC Daily
ایمیل سردبیر
[yahoo]

لوگویPNCبرای حمایت از این وبلاگ لوگوی بالا را در سایت خود قرار دهید


موسیقی

گروه PNC یاهو
برای عضویت در گروه pncبروی دكمه زیر كلیك كنید

Click here to join pnc
Join PNC Now

نویسندگان
سردبیر (16)
بهنوش (22)
علی (11)
باد (22)
احسان (6)
نوترون (11)

موضوعات
فرهنگی، هنری، ادبی (31)
کامپیوتر (23)
علمی (13)
سخت افزار (4)
نرم افزار (10)
شبكه (5)
امنیت (2)

ماهنامه
اردیبهشت 1385 (4)
دی 1384 (3)
آذر 1384 (1)
آبان 1384 (7)
مهر 1384 (5)
شهریور 1384 (13)
مرداد 1384 (9)
تیر 1384 (14)
خرداد 1384 (22)
اردیبهشت 1384 (10)

صفحات


جستجو
جستجو در بلاگ


دوستان
خلوت دل
دوستانی همیشه همراه
جینی ویزلی
زندگی من با دنیا
چترستارگان
حریم مهربانی
سلمان پارسی
گروه کویر

لوگوی دوستان


Get Firefox!

Get Thunderbird

آمار وبلاگ ..
بازدید های امروز :
بازدید های دیروز :
كل بازدید ها :
كل نظر ها :
كل مطالب :-

08:07 ق.ظ<-دوشنبه 27 تیر 1384<-دوشنبه 27 تیر 1384
گزارش ویروس های اینترنتی در هفته ای که گذشت[کامپیوتر , ]

سه حفره امنیتی خطرناک در محصولات مایکروسافت، سه کرم اینترنتی از خانواده Mytobبه نام های ،Mytob.HV ،Mytob.HT ،Mytob.HUیک تروجان به نام Bobin.Aو یک برنامه جاسوسی به نام SpyPcاز جمله تهدیدهای اینترنتی هفته گذشته هستند.

به گزارش آنتی ویروس پاندا، اولین حفره امنیتی مایکروسافت در برنامه کاربردی " وورد" گزارش شده است و هکرها می توانند با استفاده از آن کاربر را تشویق به باز کردن یک فایل "وورد" آلوده می کنند.

این حفره در نسخه های ،XP ،۲۰۰۰برنامه "آفیس" و نسخه های ۲۰۰۳ ،۲۰۰۴ ۲۰۰۱ ،۲۰۰۲برنامه مایکروسافت Works Suiteتاثیر گذار است.

دومین حفره امنیتی در برنامه Microsoft Color Management Moduleدیده شده و در نسخه های ویندوز ۹۸ ،۲۰۰۰ ،XPو MEویندوز سرور ۲۰۰۳تاثیر گذار است، هکرها با استفاده از این حفره، کاربر را تشویق به دیدن یک وب سایت آلوده می کنند.

سومین حفره امنیتی در Jview Profilerوجود دارد که در ویندوزهای ، XP ۹۸ ،۲۰۰۰و MEویندوز سرور ۲۰۰۳تاثیر گذار است، این حفره نیز کاربر را تشویق به دیدن یک وب سایت آلوده می کند.

مایکروسافت توضیحات و وصله های امنیتی مربوط به این حفره ها را در سه بولتن MS۰۵ ،۰۳۵ ،۰۳۶ ،۰۳۷آورده است و به کاربران توصیه کرده است که وصله های امنیتی مذکور را روی سیستم خود نصب کنند.

سه کرم اینترنتی Mytob.HV Mytob.HT, Mytob.HUاز طریق ایمیل منتشر می شوند دارای مشخصه های مشترک زیر است.

هر سه دارای خاصیت Backdoorها هستند و با متصل شدن به یک IRCسرور ، دستوراتی را که از راه دور می رسند اجرا می کنند، دسترسی کاربر را به سایت های امنیتی مانند سایت های آنتی ویروس و فایروال ها قطع می کنند، این کرم های اینترنتی فعالیت سایر بدافزارهای موجود در سیستم را نیز مختل می کنند.

تروجان ،Bobin.Aبا ورود به یک کامپیوتروآلوده کردن آن شروع به ارسال هرزنامه می کند، از مشخصه های این تروجان این است که خودش را بروز کرده و می تواند وظایف خود را نیز تغییر دهد، برای این کار با چک کردن یک وب سرور آخرین نسخه بروز شده خود را داونلود می کند.

برنامه جاسوسی ، SpyPcوظیفه جاسوسی کردن ضرباتی را دارد که کاربر برای تایپ به صفحه کلید می زند، این بدافزار اطلاعات مربوط به وب سایت هایی که کاربر مشاهده می کند را در یک فایل نگه داری کرده و برای نویسنده خود ارسال می کند.

عملیات مخرب دیگر این برنامه جاسوسی شامل گرفتن عکس از کامپیوتر شخصی، هنگ کردن کامپیوتر، مختل کردن فعالیت های سیستم و ثبت کردن فایل های اجرائی سیستم است.

منبع: خبرگزارى ایرنا


نوشته شده توسط بهنوشویرایش شده در تاریخ - و ساعت -

Designers
LostLord+Alireza Asgari